Jdi na obsah Jdi na menu
 


Novinky naší psí rodinky 2013

8. 1. 2013

 

 

G350152.gif

 

31.12.2013

Poslední den v roce nemám moc ráda. Děcka už od rána bouchají v parcích, dospělí řádí s pyrotechnikou celý večer. Holky se tedy doma nebojí, ale představa, že cosi bouchne venku kousek od nich není moc příjemná. Bubu i Fanda jsou teď v dobrém rozmaru. Bubu stále aportuje, neustále by se jen mazlila. Fanda se ze skříně opět přestěhovala do nového ,velkého pelíšku, kde spí spolu s Bubu. Na vycházkách jsou obě hodně čiperné a tak jsem ráda, že se dostaly do výborné kondice.

30.11.2013

Bubu už týden hárá.Na procházkách nahání ženichy jako divá.Když nějakého užene, začne se svými tanečky, kdy poskakuje a prdýlkou mu mává pře čumákem.Když získá obdivovatele, tak ho seřve a pokračuje v procházce.Jo, kam se na ní hrabe Fanda.Bubu začíná s dietou, protože  nám holka trochu přibrala. Fanda po letošním vrhu na rozdíl od loňska nepřibrala vůbec.

18.11.2013

Holky jsou v pohodě.Fany se spokojeně rozvaluje v pelíšku. Zatím ve skříni nebydlí. Bubu bude hárat a má své veselé a hravé období. Neustále prohání nějaké pískálky a chce aportovat. Ven si nosí hračky a lítá jako blázen. Fanynka je líná a neuvěřitelně mlsná. Nechce granule a snaží se mě přesvědčit, že vařené je pro ní to pravé. Letos už nemáme  v plánu žádné výstavy a tak je na pořadí jen lenošení. Dnes jsem dostala fotky Gwyneth.Vrhu G bude 5 měsíců. Fotky jsem přidala do fotoalba, Vrh G, Gwyneth, Gwyneth v novém domově, Gwyneth 5 měsíců.

 

20.10.2013

Včera se k nám nastěhovala Pepinka. Objevila se jí velká alergie. Záda má plná pupínků a fleků.Svědí jí i pacičky, které si vykousává. Ostříhala jsem jí, aby bylo vše vidět, vystříhala srst na pacičkách, vyčistila anální žlázky. Vyrážku na pacičkách jsem potřela Alergexem, a na záda nakapala Triamcinolon-Ivax.První úspěch už máme. Přestala se drbat, což je velmi dobré. Tak za týden by mohla být v pořádku. Tedy relativně v pořádku. S Prednisonem se nerozloučí celý život. Fanynka její příchod nijak nenadchl. Z počátku jí drezůrovala, a říkala, kdo je její domácnosti pánem. Dnes jí už dala pokoj. Teď už spí každá ve svém pelíšku a je zde klid. Bubu si jen hlídá mazlení, aby snad Pepča nebyla mazlená zbytečně moc. Po chvíli ji začně odhazovat zadečkem a to jsou bodyčeky, že Pepču odhodí.

15.10.2013

Doma se vše vrátilo do starých kolejí. Bubu  je po štěňatech  dost orvaná, takže pracuji na srsti. Fanda je neuvěřitelně rozcapená. Stále by se jen mazlila, neustále na sebe upozorňuje. Jak pohladím Bubu, hned se běží také připomenout. Obě pěkně jedí, chroustají vitamíny a chondro.Včera jsem zapomněla zavřít dveře do ložnice, když jsem šla do práce. Takže se holky pěkně vychrupaly v mé posteli. Tam tedy nesmí, ale když jsem přišla domů, měla jsem v posteli pěkně vyleželé hnízdo.

Bubu stále honí míčky a tak jsem vytáhla ze zásob chlupatou, pískací placku. Pracovala na ní do noci.. Musela jsem jí  chlupáče sebrat, to bych se asi nevyspala. Ráno už byla Bubu  u poličky, kde měla chlupáče uklizeného a tak ranní vycházku absolvovala s plackou v tlamičce.Asi pro jistotu, abych jí neschovala.O víkendu jsem s nima byla na chalupě. Fanda už na lovy bezezbraní kašle. Ovšem Bubu je stále ve střehu, lítá jako pominutá po zahradě. Běda kočce, která by dostala odvahu k nám zavítat.

6.10.2013

Dostala jsem fotku Kukyho z jeho nového domova.Je uložena Vrh G-Gary- Gary v novém domově.Stýská se po něm mně i Bubu. Ta ho stále hledá. Po každm příchodu domů prohledá celý byt.. S Bubu jsme si byly v sobotu zavystavovatna MVP v Budějovicích. Bubu zde  získala V3. Výstaviště zde mám moc ráda, je veliké, se spustou stánků.

Letos budou holky už je odpočívat. Příští rok na začátku léta čeká Fandu poslední vrh, krycího pejska mám už vybraného. Bubu bude mít štěňátka až na podzim v příštím roce. Zatím mám jen vybranou chovatelskou stanici, ze které bude krycí pejsek.

3.10.2013

Dnes od nás odešel Kuky.Ještě jsem si ho vyfotila a je pryč. Moc se mě ho prodávat nechtělo a už jsme se s manželem dohodli, že si ho necháme. Rozum tedy říkal, že mít doma Kukyho, jeho mámu a babičku není zrovna ideální, ale vím že to byl přesně pes, kterého bych si chtěla nechat. No kdyby byl fenkou, už by se připravoval na výstavy. Ale jeho noví páníčci se mě moc líbili a věřím, že tam Kuky bude milovaný a to je pro mne to hlavní.Fany je na chalupě, Bubu chrní na gauči, kam jsem jí za odměnu pustila. Byla smutná.

Kukyho poslední fotky jsem přidala do fotoalba.Vrh G-Gary 3 měsíce.

14.9.2013

Dnes dorazily fotečky naší Frigge Pink, které je právě 5 měsíců.Uložila jsem je Vrh F, Frigee v novém domově, Frigee 5 měsíců.

Doma je vše v pořádku. Fanda dohárala a tentokrát ženichy naháněla jako divá, Bubu se dává po štěňatech dohromady. S Kukym si hraje, občas nabídne prázdný cecík a čudlík se snaží z něj něco vytáhnout.Fanda se nechává od něj milostivě  ožužlávat uši, celkem si k ní může dost dovolit.Ale na rozdíl od Bubu mu dá i po čumáku, když už je drzý moc. A to on tedy je.

11.9.2013

Dostala jsem fotky Gwyneth, které jsem přidala do fotoaqlba Vrh G-Gwyneth- Gwyneth v novém domově.

Kuky už s námi chodí na procházky, cvičí výstavní postoj a chůzi na výstavním vodítku.Je to  snaživá a žravá pusinka.Zbaští všechno, občas vymete i misky holek. Fanda si tedy své  brání, ale Bubu jak vidí zájem, hned ustoupí a nechá si vše zežrat.Je to taková trumbera. Občas musím Kukyho z ní sundat. Nechá si od něj všechno líbit. To Fanda si udělá pořádek hned, jak jí začnou prckové obtěžovat..Hraje si s nima, ale dá hranice, kam až můžou. Bubu štěňata mohou všechno.

Fanda si s Kukym nehraje, ale milostivě se od něj nechá ožižlávat.. Pak jen zabručí a on si jde po svém, protože už ví, že by dostal na kokos.

 

8.9.2013

Další krásný víkend za námi.Opět všichni na chalupě.

Bubu teďleží na zádech a chrní, Neviděla jsem jí udělat jediný normální krok. Lítá jako pominutá. Fanda hárá a o víkendu měla své dny. Jak běžel nějaký ratlík okolo vrat, už ho lákala.Prdelku vraženou mezi plaňkama.Plot máme bytelný, ale byla jsem ve střehu. Kuky byl šťastný jako blecha, lítal s lístky a klacíčky , honil balónek.Ten tedy teď nespí, jak bych očekávala.Hraboší v krabici s hračkama. Ačkoliv je to divoch, je moc hodný  a mazel.

1.9.2013

Tento víkend jsem vyrazila s Bubu si zavystavovat. Bubu je sice 2 měsíce po porodu, takže žádná velká sláva, ale zúčastňujeme se  klubovky 1.CZ klubu  pravidelně... Moooooc hezky jsem si tam pokecala, Bubu se pěkně  předvedla a získala V2, Res CAC. Rovnou z výstavy jsme odjeli na chalupu, kde na nás už čekala Fanda s Pepčou. Myslím, že se holky pěkně vylítaly, protože  po příjezdu domů všechny odpadly, včetně Kukyho, Ten to po zahradě proháněl. Jak okolo něj proběhla máma, nebo babička, okamžitě se přidal a kus s nima běžel, nežli mu zmizely.Lítala jsem za ním po zahradě, protože se stále bojím žihadel vos a včel. Je ještě malý . Tak jak vyrazil, mazala jsem s ním. Ale trávník byl všude posekaný na kraťoučko a tak tam moc vos a včel nebylo. Fanda tedy jedno žihadlo dostala od včely do stehna  a celý večer byla nemocná, nožičku skrčenou, skákala po třech a dožadovala se soucitu.. Přidala jsem fotky Kukyho / Gary/do fotoalba, vrh G, -Gary, - Gary 9 týdnů.

 

 

img_0412.jpg

Gary Cooper Chilly Keks  /alias Kuky /

 

25.8.2013

Přidala jsem poslední fotky Gwyneth z domova. Vrh G- Gwyneth - Gwyneth 8 a  půl  týdne. Gary - Kuky zapadl do smečky. Ráno stál v řadě mezi holkama a čekal na svůj díl vitamínů. Mám doma už týden Pepču a tak to opravdu už byla řada. Seděl, vrtěl ocáskem a opravdu čekal, až na něj přijde řada..Teď spí s Bubu v pelíšku. Původně se snažil uvelebit u někoho jiného, slyšela jsem, jak holky postupně vrčí a bručí.No máma ho nevyhodila.Ale nejradši by se mazlil u mě na klíně.

24.8.2013

Dnes odjela do nového domova Gwynetka a Garyho jsem zařadila do smečky.Fanda ho hned seřvala, když prověřoval, jestli náhodou nemá mlíko. A tak se přestěhoval do pelechu k mámě. Bubu se stále vzorně stará. Přidala jsem do fotoalba nové fotky Garyho VRH G-Gary-Gary 8 a půl měsíce.

21.8.2013

Po týdnu dovolené na chalupě jsou všichni jako z divokých vajec.V neděli odjela do nového domova Graffity, dnes Gucci.V sobotu odjede Gwyneth.Přidala jsem do fotoalba vrh G, Gary, Gary  8 týdnů - nové fotky Garyho.Bubu se  dostává do kondice.Stále tedy kojí. Nemá už mléko, ale trpělivě stojí a nechá si žvýkat cecíky.Kdybych jí nechala. snad by tam prostála celý den.Zajímavé je, že jí nijak nerozhodí odchod štěňat. Stará se o štěňata velmi pečlivě, ještě teď je chodí kojit a mýt.To Fandu musím zavírat, protože by asi nové majitele jejich štěňat pokousala.

 

Gary je volný  

 

img_0389.jpg

 

 

10.8.2013

Přidala jsem do fotoalba vrh G, 44 den.Včera jsem prckům sundala náplastě z uší,  opět vyholila ouška a bříška, ostříhala drápky. Dnes podlepuji znovu kromě Gucciho, kterému uši zůstaly stát.Také  jsem jim otevřela pokoj a pustila je i do předsíně. Bubu radostně odnáší štěňatům vše co dostane. I pamlsky. Musím jí hlídat, aby také něco zůstalo pro ní. Stále je u nich, hraje si s nima, nechává se ožižlávat, kousat do ocásku a rvát natáčky.

7.8.2013

Prckové se zabydlují v pokoji. Dala jsem jim pryč ohrádku. Ještě dostali pelíšek. Moc se jim líbil. hned se do něj nastěhovali.

Bubu se stále vzorně stará. Chodí si s nima hrát, čistí je a vyvrhává jim jídlo.Přidala jsem do fotoalba novou složku vrh G , 42. den

4.8.2013

Přidala jsem nové fotky do fotoalba. Vrh G, 38. den

Prckové již papají suché granule, I přez hrozné vedro mezi spánkem skotačí.. Gucci, - Fanouš neustále leze do všech skulin které najde. Už jsem jim otevřela celý pokoj. Večer je tedy dávám ještě do ohrádky. Fanoušek neustále naříká někde zalezlý a nemůže ven, nebo neví kudy.Ale jak ho vytáhnu, už se zase někam cpe. Jinak spolu všichni neustále zápasí. Mají velkou chuť k jídlu, jsou pěkně kulaťoučcí.Rostou jim zuby. Fanoušek má už řezáky venku a ostatím se proklubávají.Jak se k nim přiblížím bosa,  jsou jako piraně.

1.9.2013

Dnes jsem dostala fotečky Floie, z vrhu Fanynky F. Přidala jsem je do fotoalba- Vrh F- Floie v novém domově. Vrh byl opravdu moc povedený, Trochu zpočátku nesmělý, ale ze všech  holek jsou  temperamentní dračice.

31.7.2013

Přidala jsem fotky Frigee Ping, z dubnového vrhu Fandy.Je moc roztomilá.Fotoalbum-vrh F-Grigee v novém domově.

28.7.2013

Dnes je hrozné vedro. Prckům jsem dala do ohrádky tácek s vodou, do které jsem položila hadřík, aby jim to neklouzalo. V bytě máme 29st.celsia.Všichni mají urousaná bříška a nožičky, asi se jim to líbí. Teď spí. Když je drbu, ani neotevřou očička, jen nastavují bříška.. Bubu má stále dost mléka a tak jí musím hlídat, aby jim zbylo místo v žaludku i na granulky.Nemám s nimi žádné problémy.Včera jsem jim zvětšila výběh. Ostříhala jsem jim drápky, vyholola ouška a bříška. Nikdo se nebránil a vše proběhlo rychle.Přidala jsem pár fotek do fotoalba, 31.den a každému štěněti po jednom výřezu do jeho složky. Z těch fotek je udělaná  koláž viz níže.

 vrh-g--31.den.jpg

 

 24.7.2013

Přidala jsem fotky jednotlivých štěňat, Gucciho, Garyho, Grafitty a Gwyneth do fotoalba Vrh G. Prckové nebyli nijak nadšeni z focení a ze spousty fotek jsem jich vybrala jen pár.

21.7.2013

Prckové se mají k světu.Jsou žraví, rozmočené granule jim nedělají problémy.. Bubu už jen hlídá zhora, má stupínek  ke vstupu do ohrádky. Ještě stále po nich uklízí, ale začíná se zhoršovat. Je hubená jako lunt, na rozdíl od svých potomků.Špunti si již začínají hrát, navzájem se ožižlávají, ale stále ještě převládá spánek. Do fotoalba jsem dala fotku, jak jsou naštosovaní na sobě.

VIDEA 25.DEN, vrh G 

 

 

17.7.2013

Včera jsem zkusila poprvé přikrmit prcky. Tedy musím říci, že k jejich nadšení. Samozřejmě Gucci zavětřil jako první a bez pobízení se pustil do obsahu misky. Holkám to chvíli trvalo, ale zanedlouho už mlaskaly jako Gucci.Jediný Gery byl naštvaný, když jsem mu tlamičku namočila do misky.Ovšem dnes si mlaskali už všichni. Sice toho mají víc vedle misek, nežli v sobě, ale v druhém kole luxují i podložku. Bubu číhá až dojí, umyje je, dylíže misky do čista, sebere vše okolo.  Je to taková moje uklízečka.

12.7.2013

Dnes jsem špunty přestěhovala do dřevěné odchovny s ohrádkou.Do fotoalba - vrh G- 17.den- jsem přidala dnešní fotky. Mrňousové už mají všichni otevřená očička a na vratkých nožičkách se už prošli po ohrádce..Gary, největší jedlík zabořil tlamičku do misky se starterkama Bubu a nabral granulku.To byl tedy fofr, jak jsem mu jí bleskově vytáhla, aby se neudusil. Ale to bych mohla už za pár dní začít s přikrmováním. Misku jsem dala  mimo  ohrádku.

12.7.2013

Přidala jsem nové fotky Floie z jejího nového domova. Jsou ve fotoalbum-vrh F-Floie v novém domově-Floie dva a půl měsíce. Je roztomilá.. Doma se nic neděje. Bubu je jako chodící mlékárna.Štěňata  jsou hodně kulatá a opravdu vypadají blahobytně. Sice jsou stále delší, nežli širší, ale pupíky mají pěkně nacpané.Fanynce se začíná pomalu vracet barva a přestala se hádat. Dnes se odjíždí rekreovat  a zalovit na chalupu. Bubu má směny a tak zatím zůstává doma.

Prckové v odchovně zrychlují plazení a začínají se stavět na vratké nožičky. Už se jim blíží otevření odchovny do ohrádky, asi tak v polovině příštího týdne.

 

floie.jpg Floie dva a půl měsíce

6.7.2013

Přidala jsem fotky mrňousů do fotoalba Vrh G, 10. den

4.7.2013

Bubu má hodně mléka, prckové jsou jako bouchačky.Doma je stále klid, Fanda se přestala vytahovat, Bubu  už nebydlí v odchovně, ale před ní. Celkem dobře jí, dodávám vápník s rybím tukem, nejsou žádné problémy.Štěňátka má čisťoučká a spokojená.

Další štěňata plánuji na podzim  až zimu  2014. Holky si odpočinou a vyřádí na chalupě, S Bubu si trochu zavystavujeme....

29.6.2013

Přidala jsem do fotoalba - Bibiane vrh G, pár prvních fotek miminek. Jak jinak něžli visících na struku. Jejich porodní váhy byly  dost vysoké a tak nejsou žádné problémy .Bubu se vzorně stará, miminka mají nacpaná bříška, v odchovně je klid a ticho. Občas se ozve zamlaskání. Bubu z odchovny nevychází, jen z donucení se jde otráveně vyvenčit a hned pospíchá domů. Fanda  dělá problémy, žárlí.Odmítla si očichat štěňata, s Bubu nemluví a okatě jí přezírá, někdy i vrčí. Vypadá to na rvačku. Když odcházím pryč, postavím do dveří ložnice, kde je zatím Bubu se štěňaty, zábranu. Moc Fandě nevěřím. Její pozice hlavy smečky je ohrožená a ona se brání.

28.6.2013

Včera ve večerních  hodinách se Bubu narodili dva klučíci a dvě holčičky.Všichni jsou v pořádku. Bubu se vzorně stará.

27.6.2013

Dnes v noci, nejpozději zítra dopoledne by se měla štěňátka Bubu  narodit.Bubu klesla teplota a připravuje se na porod.

19.6.2013

Bubu je 54. den březí. Funí, chodí pomalu, stále se vyvaluje na zádech. V horku, které je šílené těžce dýchá. Má privilegia, spí se mnou v ložnici, vycházky má i v noci, kdy je jen 26st. C. Ztrácí chuť k jídlu, přibrala 1 kg.  Mám jí oddělenou od Fandy s Floie, která čeká na paničku do příštího týdne. Floie je naprosto úžasná, ona aportuje. Jsou jí 2 měsíce a ona opravdu aportuje, nosí mičudku ke mně a pustí jí. Lítá za malinkou kuličkou, tak 2 cm v průměru, která je z nějaké gumové pěny. Má radost naprosto ze všeho. Na rozdíl od Fandy a Bubu, které nemají moc radost z jejího temperamentu. Fanda si s ní tedy hraje, ale má čas na spaní a odpočinek, který Floie občas nerespektuje a dostane od mámy na kokos.K Bubu jí nepouštím, protože ta si s ní hrát nechce, nechce aby jí kousala do ocásku, uší, čenichu, skákala po ní . Vlastně jí leze na nervy., má dost práce sama se s sebou.

15.6.2013

Dnes do nového domova odešla Fellon.Měla jsem z jejího ochodu trochu obavy, protože je neprůbojná. Ale vzala odchod naprosto klidně, na rozdíl od jejích sester.Tak už je doma jen Floie, která odchází 28.6. do nového domova.Teď leží spokojeně v pelíšku a žvýká  pamlsek z kůže. Fanda  opět nezaznamenala odchod dalšího štěněte. Ovšem ta poslední- to bude zase problém. Jinak je ve výborné formě, srst se jí leskne, je veselá a mimořádně hravá.

Bubu čeká posledních 10 dní do porodu, je klidná a pomalá. Většinu dne prospí, už jí asi bolí nožičky, přibrala 1 kg. Celou březost jí vařím, granule nechce. Je ujetá na ovoce a zeleninu. V této době miluje ředkvičky, melouna a jablka. Koncem příštího týdne připravím vše na porod a budeme obě čekat. Snad vše dobře dopadne.

12.6.2013

Bubu začíná zpomalovat. Po náročném víkendu, kdy lítala jako pominutá , jako kdyby březí nebyla. Je o skoro 80 dkg těžší, ale nijak jí to nevadilo. Tento víkend odejde Fellon a tak budeme doma. No a další víken už budeme  těsně pře očekávaným dnem D. Fanynka se stále o fifinky stará občas je nechá cucnout, chodí jim vyvrhávat to co sní, nosí jim pamlsky, které dostane.Přidala jsem fotky fifinek do fotoalba, Fanynka vrh F,

7.6.2013

Frigge nás dnes také opustila.Počítala jsem že odejde až příští týden, ale její páníčci si jí vyzvedli dříve. Už se na ní těšili.Tak pojedeme na chalupu ve sníženém počtu.Jsem na fifinky moc zvědavá,

Bubu je už pěkně kulaťoučká, ztrácí rychlost, má chuť k jídlu, více spí a funí.

6.6.2013

Faya dnes odjela do nového domova. Takže všechny fifinky mají už své páníčky, Fellon a Frigge odchází příští víkend, Floie si u nás počká do konce června.Floie přišla o parťačku, protože společně s  Fayou měly společné zábavy jako je trhání plíny a  vzájemné zápasení.Neustále se dohadovaly o hračky.

31.5.2013

Fifinky jsou zdravé, žravé, čistotné a mazlivé. Dnes byla zadaná Fellon, takže volná  je už poslední fenka - Faya. Doma je naprostý klid, Fifinky si vystačí sami, chodí už moc pěkně na plenku . Jen Fellon musím hlídat aby se nepřejedla a Floie, aby se dost najedla. Bubu se hodně věnuje jídlu a spánku, je spokojeně lenivá.Fanda kojí jen jednou denně, fifinky mají zoubky jako jehličky a tak to už opravdu příjemné nebude.

26.5.2013

Tak je Bubu březíííííííííííí.. Čekáme 4  štěňátka

26.5.2013

Dnes si přijeli vybrat jednu holčičku dva sympaťáci z Prahy. A vybrali si Frigge Pink. Takže je zamluvená další fenka. Volné jsou ještě dvě.Jsem napnutá jako kšandy, jestli je Bubu opravdu březí, jedu s ní na ultrazvuk. 

 

 bibiana-mvp-litomerice_0014.jpg

 

 

 

 

25.3.2013

Dnes jsem s Bubu jela do Litoměřic na MVP. Bubu zde ve třídě šampionů získala V2, Res. CAC.Počasí nám moc nepřálo, byla zima a pršelo.Ale stačila jsem holkám koupit nějaké pamlsky a dorazit domů celkem brzy. Na mé malé holčičky se přijely podívat kamarádky a moc se jim líbily.Fifinky jsou hrozně hodné, Teď už prohání hračky, všechno ožižlávají a móóóóóóóc pěkně papají. Bubu vypadá, že bude asi březí.

24.5.2013

Přidala jsem fotky do fotoalba Fanynka, vrh F, 39.den.Jsou to fotky nezadaných holčiček.

21.5.2013

Videa z 35.dne. Zbytek smečky vyspává.

 

 

21.5.2013

Floie Elsa je  zadaná.

19.5.2013

Od čtvrtka jsem byla s holkama na chalupě. Fifinky jsem ještě ven nedala, bála jsem se.Takže byly v ohrádce, přestěhovala jsem jim kompletně všechno. Byla jsem jako stěhovák.Boudičku, ohrádku, pleny hračky, podložku, aby se nenastydly, jejicj misky, granule. No všechno, co bylo potřeba. občas jsem je pustila na proběhnutí po pokoji a to se jim moc líbilo. Dnes už jsou na suchých granulých, plus mlíčko od Fandy,.Bubu s Fandou si prodloužený víkend moc užily. Fanda tedy chodila tak po půl hodině na kontroly fifinek.. Bubu jako vždy lítala po zahradě jako pominutá.Až teprve dnes odpadla. Skoro celý den pospávala v chalupě, v chládku

Fifinky po příjezdu domů v ohrádce chvíli řvaly a chtěly ven, ale teď už všechny spí, včetně Fandy i Bubu.Takže první víkend jsme přežili bez úhony.Fifinky jsou stále při chuti, povyrostly jim nožičky, pěkně už běhají, hrají si a začínají spolu zápasit.Fanda kojí už jen v noci.

 

 

12.5.2013

Fifinky jsou strašně hodné. Už se navzájem ožižlávají, ale stále jejich hlavní náplní dne je jídlo a spánek. Bez problémů už dlabají z misek. musela jsem jim koupit mističky s vyšším  okrajem, protože si stoupali při jídle do misek. spoustu granulý vyházeli, poťapali a opatlali se jimi.Teď, když dojedí, není nikde nic. Jsou čisté. Jak se nadlábnou, tak se odvalí do pelíšku a rozvalené spí .Fanda samozřejmě kojí, zatím fifiky zuby nemají.Přírůstky na váze jsou standardní vzhledem k ostatním vrhům Fandy. Fifinky chodí čůrat na plenku, občas tedy nedoběhnou a tak počůrají okraj výlezu z odchovny, ale plena před domečkem je počůraná hodně.To je dobré znamení. Rády se mazlí. Občas začnou pištět a jak si je vezmu do ruky a začnu drbat na bříšku, nebo za oušky okamžitě ztichnou.Není problém zapnout vrčící stroječek a ostříhat jim, co je potřeba.

Na rozdíl od Fandy u Bubu nepoznám, jestli je březí.Chová se stále stejně. Takže nezbývá nic jiného, nežli čekat.

Přidala jsem fotky do fotoalba - Vrh F, 27. den

8.5.2013

Holky papkají z misky jako divé. Musela jsem si je označit.Ani není mezi nima nijak velký rozdíl ve velikosti, ale ve váze. Fenka, které říkám Friggie, je pěkně kulaťoučká. První u misky a poslední dojídá po ostatních.Jo tak teď už mám přehled a jak dojí svou misku, odstavím jí. Jinak jsou fifinky velcí mazlíci. Jak je vezmu do ruky, hned se tulí. Také jsem jim dnes poprvé vyholila ouška,

5.5.2013

Dnes jsem ráno rozmočila granulky.Fanda si o to vlastně řekla.Holky řvaly, ona neustále poskakovala, aby se nemohly přisát. Jak jsem dorazila s mističkama, sedla si stranou a dívala se, jak se fifinky cpou.Pak si je odvedla do odchovny a rozvalené je čistila. Asi za 2 hodiny je nakojila. Tak to už máme to nejhorší za sebou,Jo a jedna fifinka už vrtí ocáskem.Plenka před odchovnou je už pěkně počůraná, takže holky jsou šikovné pusinky.

4.5.2013

Dnes byl pro mé fifinky velký den. Ráno začaly den porcí kašičky. Pěkně si v ní zaplavaly. I já jsem se dokázala tak zapatlat, že to vypadalo, že jsem plavala v kaši také. Moc jim chutnala. Mlaskaly a s vervou nořily čumáčky do kaše.Odpoledne jsem jim otevřela odchovnu a připravila jejich území v ohrádce. Na vratkých nožičkách vylezly ven, dvě se vyčůraly na plenku před dvířky. a opileckým krokem se vydaly na průzkum. Den ze dne bude pro ně vycházka z odchovny zajímavější. Na noc budou ještě zavřené, nežli se budou jistě vracet zpět do pelíšku..Přidala jsem pár fotek do fotoalba - Fanynka vrh F, 19. den. Všechny čtyři pěkně nabírají na váze, jsou si velmi podobné, ani jedna nemá žádný bílý znak.

Bubu jsem dnes vzala na chalupu. po příjezdu domů jsem jí musela přebalíčkovat hlavu. Na bradě měla jen zbytek natáčky, na fousech jí plandaly mokré zbytky natáček, hlavu plnou písku .Načapala pod stromem obrovského kocoura.. Lítala jak zběsilá přez mokrý trávník na pole, prolítla živým plotem a řvala sousedům za plotem, kam jí kocour lenivě odešel.Během chvilky letěla zase na zpátek..Myslím, že si pěkně zacvičila. Honba za dávno odešlým kocourem jí vydržela poměrně dlouho. Vzala jsem s sebou i Pepču, ta ale jen stála u dveří a chtěla jít chrnět do křesílka. Nějak zlenivěla.

1.5.2013

Tak fifinky dnes otevřely očička.Jsou nádherné.Snaží se stavět na nožižky se zvednutou hlavou. Ohromě zrychlily, když jen Fandu ucítí. Fanda je zatím bez problémů nasytí, takže jsou spokojené a tím i moc hodné. Musela jsem zvýšit zábranu ve vchodu do odchovny, protože jsem  už několikrát našla řvoucí fifinu na linu. Ještě tak týden, nežli se naučí vracet zpět. Bubu zatím respektuje Fandu i štěňata a tak je u nás klid a pohoda.

28.4.2013

Včera  jsem jela s Bubu k ženichovi.Vše proběhlo jak má být a teď nezbývá jen čekat. Pokud se zadaří, štěňátka se narodí koncem  června.

Štěňátka Fandy jsou moc pěkná, kulaťoučká , a zatím ještě slepá. Dnes se je Fanda snažila odnosit z odchovny do pelechu, který jsem jí neprozřetelně dala k odchovně. Fifinka řvala, jak jí Fanda táhla v tlamičce.. Pelíšek jí byl odebrán a je zase klid. Jinak jsou holčičky hodné, Fanda stíhá kojení, takže žádné problémy.

 

 

p1010331.jpg

 

 

18.4.2013

Holčičky jsou spokojené a kulaťoučké.Fanda si jako vždy vše řídí sama.První dny nemá ráda moc velkou pozornost. Někdy na mě nespokojeně  zamručí, když jdu otravovat s převlíkáním, vážením, nebo jen s kontrolou. Když jde ven a musí projít okolo Bubu, tak vždy výhružně zavrčí. Ta se jí straní, ani se nesnaží proniknout do ložnice a podívat se. Už ví, co by jí čekalo.

p1010331.jpg

17.4.2013

Včera v nočních hodinách se Fandě narodily 4 holčičky.

16.4.

Dnes je Fanda 62. den březí. Nic se neděje. Teplota neklesla a ona je pohodová. Ocáskem stále mrská, vyvaluje se na  zádech a bříško se jí vlní, jak se miminka mrskají. Jen běháme často ven. Jediná mírná změna oproti předešlým dnům je to, že se ráno nenacpala. Z misky zmizela tak čtvrtina, nechala i maso a tak snad už.......

Bubu začala  konečně hárat a ženich je již domluvený.Když se zadaří, štěňátka  se narodí koncem června.

13.4.2013

Fanynka je  dnes 59. den březí. Měřím teplotu a jsem už nervní. Zatím nic. Fanda je v pohodě. Stále si mne hlídá, chodí za mnou a jak se na ní otočím, už vrtí ocáskem.
Má chuť k jídlu a zatím nic nenasvědčuje k  porodu. Bubu stále nehárá.Ačkoliv měla Fanda hárat později a Bubu dříve, nějak se to vše zamotalo. Nakonec Fanda čeká štěňata a Bubu půjde za ženichem také při nejblišším hárání. A to byl původní plán jedna na jaře a druhá na podzim. 

 

9.4.2013

Fanynka je dnes 55.den březí. Byla jsem s ní na kontrole u doktora Lázničky. Štěňátka jsou opravdu čtyři, zatím skoro stejně velká a žádní mrňousci. Fanynka přestává jíst a má rychlý už jen ocásek. S tím neustále vrtí. Bubu stále nehárá. Prohání vedle funící Fandy své pískálky a mičudky. Fanda se na ní už nezlobí, rezignovala.

1.4.2014

Bubu nehárá a nehárá. V sobotu jsme spolu vyrazili do Českých Budějovic na MVP si trochu zavystavovat. Už jsme spolu dlouho nikde nebyli . Výstaviště v Budějicích mám moc ráda, pěkně jsem si zanakupovala psí věcičky, podrbala s kamarádkami a Bubu získala V2, Res. CAC. Bublinka je ve výborné formě a předvedla se naprosto bezchybně, což jsem ohodnotila obsahem pytlíčku s mňamkama.. V loňském roce se už vystavovat nechtěla, bylo na ní vidět, že jí to už nebaví. Tak jsem ráda, že se chytla. Už ráno byla nadšená, kdyz viděla, že se jede na výstavu, klec v předsíni, na ní tašky.

Fanda je už pomalá, mlsná a mazlivá. Štěňátka by se měla narodit od 13.4. což je 59. den, takže za dva týdny. Procházky jsou už krátké a část venčení jí musím nosit. Budu muset už s Bubu  lítat samostatně, aby se proběhla. Je poslední dobou velmi akční. V neděli jsem jí vzala na odpoledne na chalupu.Tak to byl tedy mazec.Bylo tam  mokro, na políčku už pěkná , sypká zem. Tato kombinace je naprosto příšerná. Lítala v zahradě jako pominutá, Před odjezdem domů jsem jí musela strčit pod kohoutek, byla obalená blátem, ale velmi spokojená.Doma zalehla vedle Fandy a spala.

27.32013

Bubu nehárá a nehárá a tak velmi pravděpodobně pojedeme za ženichem na jaře. Šance, že bychom stihli zimní vrh se začíná opravdu zmenšovat. Na rozdíl od Fandy, která se zvětšuje. Nárůst váhy je tedy mírně pod normálem, ale bříško už má velké, velkou chuť k jídlu. Přestala se hádat s Bubu i Pepčou. Jen se mazlí, jí a vyvaluje v pelechu. Je zima, overálek je jí malý a tak podědila jeden obleček Bubu. Venku zpomalila, je opatrná. Jen když Bubu najde něco zajímavého na procházce, tak zrychlí, aby se podívala.

19.3.2013

Opět nedočkavě jsem dnes jela s Fandou  tentokrát k doktoru Lázničkovi. Tak ten má velmi dobrý ultrazvuk.Tentokrá byla zřetelně vidět 4 štěňátka, jejich hlavička, nožičky i ocásek. Všechna jsou stejně velká, což je dobré. Ještě půjdeme změřit a zvážit štěňátka před porodem, abych byla připravená. Vzhledem k narůstajícím porodním váhám vrh od vrhu, asi budou problémy. No však uvidíme.

Bubu má dietu. Po štěňatech je vyžraná, ale je čiperná. Příští týden si jdeme zavystavovat, tak jsem na ní zvědavá. Fandě jsem ustoupila, nechce jíst granule, stále loudí a tak jsem jí dnes uvařila. Nacpala se a teď chrní rozvalená v pelechu na zádech. Čtyři miminka jsou čtyři miminka, to se nedá nic dělat. Začíná čas rozmazlování.

17.3.2013

Nedočkavě jsem vzala Fandu k vetovi, aby potvrdil mé očekávání.Fanda je březííííííííí, ale počet štěňátek jsem se nedozvěděla. Zřejmě zabřezla až při překrytí. Je neuvěřitelně rozcapená. Granule nechce, ale jinak chce všechno.Bubu stále nehárá. Jestli  se rozhárá do konce března, nechám jí nakrýt až na podzim. Ovšem, když se ještě více opozdí , půjde za ženichem  hned. Toho jsem jí už vybrala.  

 

p7250030.jpgFanynka

9.3.2013

Holky jsou v pohodě.Bubu se dostala do výstavní kondice, je veselá a hravá. Fanda je protivná, líná a žárlivá. Dnes, když jsem přetáčela Bubu natáčky na hlavě, tak se Fanda domáhala stejné pozornosti. Musela jsem jí také vysadit na klec, chvíli kartáčovat, když jsem jí objela nůžkama packy, pak byla spokojená. Se zvednutým ocáskem si vzala odměnu a šla spokojeně do skříně. Nechce moc jíst na rozdíl od Bubu, která by zbaštila i její porci, kdyby se k ní dostala.

24.2.2012

Prahu zavalil sníh. Je to nádhera. Celé sídliště je překrásně  bílé, chodníky proházené a na jejich  okrajích se kupí spousta sněhu. Ranní vycházka byla už včera bez proházených cest, holky  se vrátily z procházky s obalenýma packama. sněhem. Sněhové kouličky jsem musela rozpustit ve vlažné vodě. Odpoledne  to už bylo mnohem lepší. Bubu tedy i tak vyráží do závějí, ale né vždy se sněhem probojuje tam kam chce. Fanda je březí.....Naprosto změnila své chování, což dělá pokaždé. Nechce, aby jí psi očichávali, doma se stále vyvaluje a občas vynadá Bubu, která se okolo ní přežene s nějakým pískálkem. Je líná, nechce chodit ven, přestala aportovat a chce se jen mazlit, nebo spát. Bubu přestala přeznačkovávat její loužičky. Tak to bychom tedy měli. Hlavně, aby začala hárat Bubu, abychom stihli podzimní štěňata. Tu to tedy ale samozřejmě nezajímá. Je ta takové praštěné pometlo. Čekala jsem, že po štěňatech zvážní, ale je stejně hravá jako před nima.

16.2.2013

Rozhodla jsem se po projednání  s MVDr Lázničkou  Fandu  nakrýt .Po zkušenostech , kdy měly štěňátka Fanda i Bubu ve stejném období, mám pupínky, jen si na to vzpomenu. Jak se o štěňata  obě rvaly.....Takže Fanda byla nakrytá a štěňátka by se měla narodit v polovině dubna. Tak uvidíme. Více v rubrice očekávaný vrh F. Bubu si počká do podzimu, tedy pokud nebude mít hodně opožděné hárání. Včera k nám dorazila Pepča a zůstane celý víkend. Je to nevěrnice nevěrná. Stále leží schovaná za gaučem, nechce jíst. Jen si dojde pro pamlsek. Čeká na syna. Bubu má nějakou zastydlou pubertu, neustále něco loví, háže, zahrabává a je nějaká akční. Tak jsem zvědavá, jestli jí to zůstane i na výstavu.

28.1.2013

Doplnila jsem do rubriky -  Vše o našich štěňatech - váhy štěňat vrh D a E.

25.1.2013

Venku je mrazík, už delší dobu na sídlišti drží sníh. Většina domovníků přestala chodníky solit a používají drť.Takže na procházky je velmi příznivé počasí i terén. Zvláště Bubu má ze sněhu radost. Bagruje čumákem ve sněhu, pak jí zahrabe a začne lítat jako zběsilá do kola. Stačí zadupat, když se ke mně přiblíží a okamžitě přidá na tempu.Fanda je rozvážnější, ale chodí ven ráda. Nemá ráda mokro. To našlapuje jako baletka, aby si probůh nenamočila packy. To když je sníh, tak se snaží  i aportovat sněhové koule. Vůbec jsou obě momentálně hodně hravé. Každý den , když přijdu z práce, mají všude roztahané hračky a o každý hozený míček se hádají. Bubu prohání krmící míček jako divá. Dostávají přesnou denní dávku granulí, žádné pamlsky, protože se obě po štěňatech přibraly a tak se Bubu snaží vyrazit nějaké to přilepšeníčko z krmícího míčku, mlátí s prázdnou miskou a loudí. Fanda tedy letí k misce, když je čas krmení, ale jinak mmně nepřesvědčuje, abych jí dala víc.

Fanynka má naplánovaná štěňátka na začátek léta, zřejmě asi naposledy a Bubu bude mít štěňátka v zimě.

8.1.2013

Holky jsem dala do gala. Vykoupala, Fandu a Pepču ostříhala. Ostříhala drápky,vyholila ouška, vystříhala srst na tlapkách, nechala vyčistit zuby u veterináře. Bubu jsem sdělila, že jsem jí přihlásila na výstavu, nasadila výstavní vodítko a pobídla k pohybu. Tedy žádné nadšení. Ploužila se na vodítku, jako by šlapala po struhadle. Tak snad se to srovná. Vůbec jsou líné a přitloustlé.Procházky prodlužuji, krmím pouze granulema. Zatím nic nezhubly.Budu je muset víc honit. Fanda opět bydlí ve skříni, Bubu už na štěňata zapomněla a venku už zase dělá nabízející se tanečky před psy a Pepča každou návštěvu u nás skalpuje dalšího pískálka. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Gwyneth 5 měsíců